Dzisiaj jest: wtorek, 21 maja 2024   Imieniny: Donat, Tymoteusz, Walenty

Dzieci garną się do sztuk walki

Ekipa Jastrzębskiego Centrum Sportów Walki Keiko zanotowała kolejny udany start w prestiżowym turnieju International Taekwondo Polish Open Cup w Opolu. W zawodach z udziałem 670 zawodników z 35 klubów polskich, litewskich, białoruskich, rosyjskich, mołdawskich i czeskich podopieczni Brygidy i Ryszarda Bizoniów wywalczyli drużynowo szóste miejsce z dorobkiem 8 złotych, 15 srebrnych i 9 brązowych medali.

Ponadto w klasyfikacji obejmującej wyłącznie zmagania najmłodszych uczestników JCSW Keiko wywalczył miejsce na najniższym stopniu podium (5 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych medali), ustępując jedynie KS Orient Częstochowa i LKSW Dan Świdnik. Z kolei w najbardziej prestiżowej rywalizacji seniorów jastrzębianie wywalczyli dwa brązowe krążki, które stały się uudziałem Marka Bochenka (semi contact mężczyzn, -185 cm) i Tomasza Dobrowolskiego (light contact mężczyzn, 76kg)

Złote medale w Opolu wywalczyli: Miłosz Adamowicz (młodzik, techniki specjalne, +6 kup, -145 cm), Patryk Lanfranco (młodzik, techniki specjalne, +6 kup, -155 cm), Julia Zbieska (dzieci, techniki specjalne, 8 lat), Sonia Duczmal (dzieci, tempówki, +9 lat, -8 kup), Maja Zbieska (młodzik, tempówki, +6 kup, -155 cm), Natan Sobczyński (dzieci, tempówki, +9 lat, -9 kup), Karol Ucher (dzieci, techniki specjalne, +9 lat, -9 kup) oraz Maciej Piątek (dzieci, techniki specjalne, +9 lat, 8 kup - 7 kup).

Tym razem ekipa Keiko wywalczyła najwięcej sreber, przy czym spośród naszych złotych medalistów drugie lokaty zajęli: Julia Zbieska, Maciej Piątek oraz Patryk Lanfranco. Na pozostały tuzin srebrnych krążków złożyły się sukcesy: Mai Korzec, Michaliny Ligenzy, Mai Zbieskiej i Stanisława Zbieskiego (cała czwórka po dwa srebra) oraz Julii Serwin, Kingi Uss, Michała Oleksa i Kamila Karzełka (po jednym srebrze).

Brązowymi medalami - obok Bochenka i Dobrowolskiego wśród seniorów - dorobek Keiko uzupełnili: Julia Zbieska, Julia Serwin, Maciej Piątek, Patryk Lanfranco, Karol Ucher, Natan Sobczyński i Tymoteusz Rduch, przy czym warto zauważyć, że dla tych zawodników (poza Rduchem) był to drugi lub nawet medal zdobyty w Opolu.