Dzisiaj jest: piątek, 17 maja 2024   Imieniny: Brunon, Sławomir, Weronika

Gratulacje od mistrzyni z Tokio

W minioną sobotę w Chorzowie odbył się Lekkoatletyczny Memoriał O. Kałużowej i P. Kozubka, w którym udział wzięła ekipa TL Athletics Jastrzębie. Podopieczni Jakuba Staśkiewicza i Krystiana Ciemały spisali się znakomicie, zdobywając złoty i srebrny medal!

Złoto wywalczył bezkonkurencyjny Łukasz Urbanek, który okazał się najlepszy w sprincie na 200 m open mężczyzn. Nasz zawodnik zanotował kapitalny czas 22.81 s, który nie tylko jest jego rekordem życiowym, ale także nowym absolutnym rekordem TL Athletics / KB MOSiR. W pokonanym polu biegacz z Kończyc pozostawił Bartłomieja Kępińskiego (Start Otwock) i Pawła Gadżałę (Politechnika Opolska), którzy wraz z nim stanęli na podium. Warto odnotować, że gratulacje Urbankowi złożyła Halina Richter-Górecka, która w 1964 roku zdobyła olimpijskie złoto w Tokio w sztafecie 4x100 m.

Drugi z medali dla jastrzębskiej lekkoatletyki wywalczył natomiast Wiktor Duda, który w kategorii chłopców do lat czternastu stanął na drugim stopniu podium w konkurencji skoku w dal. Trenowany przez Krystiana Ciemałę zawodnik skoczył 4,33 m, który to wynik jest jego rekordem życiowym. Lepszy od jastrzębianina (o całe dwa centymetry) był tylko Maksymilian Biela (Iskra Pszczyna).

W zawodach wystąpili także: Martyna Metlak (16. na 100 m U16), Nicola Stec (22. na 60 m U14, 9. w skoku w dal U14) i Piotr Wala (6. na 300 m U16).

Źródło: Facebook / TL Athletics Jastrzębie, Śląski ZLA