Dzisiaj jest: wtorek, 21 maja 2024   Imieniny: Donat, Tymoteusz, Walenty

Keiko czwartą siłą w Polsce

Reprezentanci Jastrzębskiego Centrum Sportów Walki Keiko wywalczyli czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej 26. Mistrzostw Polski ZS PUT w Taekwondo, które odbyły się przed Wielkanocą w Częstochowie. W imprezie z udziałem 660 zawodników z 33 klubów podopieczni Brygidy i Ryszarda Bizoniów zdobyli 36 medali, w tym 10 złotych, 14 srebrnych i 12 brązowych. Jak zwykle najwięcej miejsc na podium wywalczyli dla Keiko najmłodsi zawodnicy - w zestawieniu kategorii wiekowych dzieci jastrzębianie zdobyli 6 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych medali, co dało im w tej klasyfikacji trzecią pozycję, tuż za Orientem Częstochowa i Danem Świdnik.

Spośród naszej ekipy najbardziej wartościową zdobycz pod Jasną Górą zanotowali Patryk Lanfranco i Maja Korzec, którzy zdobyli po dwa złote medale. Lanfranco triumfował w zmaganiach młodzików (+6 kup, -145 cm) w tempówkach oraz technikach specjalnych, natomiast Korzec zwyciężyła w tych samych konkurencjach wsród siedmioletnich dziewcząt. Pozostałe osiem złodych krążków wywalczyli: Michał Oleks (semi-contact juniorów, -175 cm), Maja Zbieska (techniki specjalne młodziczek, +6 kup, -145 cm), Sonia Duczmal (tempówki dziewcząt pow. 9 lat), Natan Sobczyński (tempówki chłopców pow. 9 lat), Julia Zbieska (techniki specjalne dziewcząt 8-letnich) i Stanisław Zbieski (techniki specjalne chłopców 6-letnich).

Należy dodać, że spośród wymienionych zdobywców złotych krążków konto Keiko o medale ze srebrnego i brązowego kruszcu wzbogacili: Stanisław Zbieski (dwa srebra), Julia Zbieska (srebro i brąz), Michał Oleks (brąz), Maja Zbieska (brąz) Sonia Duczmal (brąz) i Natan Sobczyński (brąz).

Bogaty dorobek medalowy ekipy z Jastrzębia-Zdroju uzupełnili: senior Marek Bochenek (srebro), juniorzy Sylwester Reymann (srebro) i Kamil Karzełek (brąz), młodzicy Alex Sekmistrz (srebro i brąz), Miłosz Adamowicz (srebro i brąz), Maja Skiepko (srebro), Michalina Ligenza (srebro) i Jakub Korzec (srebro), a także najmłodsi walczący w kategoriach wiekowych dzieci: Karol Ucher (dwa srebra i brąz), Maciej Piątek (srebro), Wojciech Guzy (srebro), Julia Serwin (dwa brązy) i Kinga Uss (brąz).

Źródło: put.org.pl