Dzisiaj jest: wtorek, 21 maja 2024   Imieniny: Donat, Tymoteusz, Walenty

Mamy srebro Pucharu Europy

Ekipa KS Nautilus rywalizowała w miniony weekend w Pucharze Europy Juniorów w pływaniu w płetwach. Jastrzębianie zdobyli w tej imprezie jeden srebrny medal, który wywalczył w rywalizacji męskiej (kategoria C) na dystansie 50 m bi-fins Łukasz Majda.

Majda pokonał wspomniany dystans w czasie 21.62 s, ustępując jedynie Estończykowi Denisowi Kurtienkowowi (SK Aquamarine). Podium uzupełnił Nikita Aleszkiewicz (Białoruś). W klasyfikacji punktowej Nautilus zajął 15. miejsce wśród 35 ekip z Polski, Ukrainy, Estonii, Białorusi, Czech, Litwy, Niemiec i Słowacji.

Wraz z Łukaszem Majdą w Gliwicach nasz klub reprezentowali także: Emilia Pacyna, Sonia Kiliszewska, Zofia Stelmach, Wiktoria Oszkiel, Tatiana Oszkiel, Jakub Pelaczyk, Mikołaj Gotowalski, Błażej Duda i Paweł Rduch.

Najbliżej drugiego medalu dla Nautilusa była sztafeta mikstowa 4x100 bi-fins (Pelaczyk, W. Oszkiel, Pacyna, Majda), która zajęła w swojej konkurencji czwarte miejsce, o włos ustępując drużynie z Charkowa. Ponadto Jakubowi Pelaczykowi zabrakło do brązu na 100 m bi-fins zaledwie 0.17 s, które był lepszy Czech Daniel Cimburek.