Dzisiaj jest: piątek, 17 maja 2024   Imieniny: Brunon, Sławomir, Weronika

Najlepsza narciarka w Polsce!

Zuzanna Fujak po raz kolejny udowodniła, że jest jedną z najbardziej obiecujących zawodniczek młodego pokolenia w polskich biegach narciarskich. Reprezentująca NKS Trójwieś Beskidzka 15-letnia jastrzębianka zdobyła trzy medale podczas Mistrzostw Polski Młodzików i Ogólnopolskich Spotkań UKS, które pod koniec lutego rozegrane zostały miejscowości Wołosate w Bieszczadach.

Złoty występ nasza narciarka zanotowała w rywalizacji na 5 km stylem dowolnym, pokonując tę trasę w czasie 14 minut i 46 sekund. Na podium obok mistrzyni Polski z Jastrzębia-Zdroju stanęły Daria Szkurat (WKS Zakopane, czas 15:30) i Kamila Idziniak (NKS Trójwieś Beskidzka, 15:58). W pokonanym polu Zuzanna Fujak pozostawiła ponad trzydzieści rywalek.

Drugi z indywidualnych medali urodzona w 2004 roku jastrzębianka wywalczyła w zmaganiach klasykiem na dystansie 3 km. Tę trasę nasza zawodniczka pokonała z wynikiem 12 minut i 2 sekund, który dał jej brązowy medal. Od naszej reprezentantki lepsze były jedynie Aleksandra Kołodziej (LKS Mszana Górna, 11:42) i wspomniana już Daria Szkurat (11:51). Czwartą na mecie Emilię Dobiję (Klimczok Bystra) Zuzanna Fujak wyprzedziła o niemal pół minuty.

Złoto i brąz w zmaganiach indywidualnych nasza narciarka uzupełniła srebrem w sztafetach młodziczek 4x3 km, które zdobyła w kwartecie z koleżankami z NKS Trójwieś Beskidzka - Kamilą Idzimiak, Oliwią Sroką i Martyną Legierską. Złoto wywalczył MKS Istebna, a brąz - MULKS Tomaszów Lubelski.

Dodajmy, że aktualnie Zuzanna Fujak jest także liderką Pucharu Grupy Azoty, czyli młodzieżowego Pucharu Polski. Na razie nie znamy jednak ostatecznych rozstrzygnięć tego cyklu.

Źródło: skipol.pl