Dzisiaj jest: piątek, 17 maja 2024   Imieniny: Brunon, Sławomir, Weronika

Nautilus piątą siłą w Polsce

W miniony weekend w Chodzieży rozegrana została finałowa runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach. W imprezie tradycyjnie już udział wzięła reprezentacja jastrzębskiego Nautilusa, która wywalczyła tym razem 23 medale (w tym siedem złotych), co uplasowało naszą ekipę na szóstym miejscu w klasyfikacji medalowej. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski (pięć rund) nasi pływacy  zajęli piątą lokatę.

Na siedem złotych medali w finałowej rundzie w Chodzieży najmocniej zapracowała klubowa legenda, Amelia Pisarczyk. W kategorii seniorek zdobyła ona trzy złote medale, triumfując na dystansach 50 m bi-fins i 100 m bi-fins (kat. A oraz open). Pozostałe złota dla Nautilusa zdobyli: Emilia Pacyna (dwukrotnie; 50 m pod wodą, 50 m po powierzchni), Wiktoria Oszkiel (400 m po powierzchni) i Jakub Pelaczyk (50 m bi-fins). Ponadto Pelaczyk dołożył do dorobku Nautilusa dwa srebra, Pisarczyk - srebro i brąz, a Oszkiel - dwa brązy.

Pozostałe medale dla jastrzębskich płetw wywalczyli: Sonia Kiliszewska (srebro i trzy brązy), Magdalena Gorys (dwa brązy), Łukasz Majda (dwa brązy), Tatiana Oszkiel (brąz) i Mikołaj Gotowalski (brąz).

W klasyfikacji medalowej finału w Chodzieży zwycięstwo odnieśli gospodarze, UKS Delfinek (45 złotych, 32 srebrne, 18 brązowych) przed Amfiprionem Olecko (20-26-20) oraz Mantą Kościerzyna (12-12-18).

Natomiast w klasyfikacji generalnej punktowej Klubowego Pucharu Polski za cały sezon 2019 triumfował Delfinek Chodzież (186 tys. pkt.) przed Amfiprionem Olecko (171 tys. pkt.), Mantą Kościerzyna (156 tys. pkt.), Laguną Toruń (131 tys. pkt.) i Nautilusem (120 tys. pkt.). Klasyfikacja generalna [megatiming.pl] >>>.

Źródło: megatiming.pl [pełne wyniki zawodów] >>>