Dzisiaj jest: piątek, 17 maja 2024   Imieniny: Brunon, Sławomir, Weronika

Sześć złotych w kick-boxingu

Reprezentanci Jastrzębskiego Centrum Sztuk Walki Keiko wywalczyli dziewięć medali podczas zawodów Otwartej Ligi Kick-Boxingu, które odbyły się w sobotę w Czeladzi. Aż sześć z tych krążków było z najcenniejszego kruszcu, a po dwa z nich zdobyli dla Keiko Michał Oleks oraz Rafał Szczęch.

Michał Oleks dwukrotnie zwyciężył w kategorii wagowej juniorów do 57 kg, natomiast Rafał Szczęch wywalczył dublet w kategorii wagowej kadetów starszych do 52 kg. Obaj triumfowali w konkurencjach light-contact oraz point-fighting. Pozostałe dwa złote medale to dzieła Marka Bochenka w prestiżowej rywalizacji seniorów (point-fighting do 69 kg) oraz Tomasza Dobrowolskiego w zmaganiach juniorów (point-fighting do 74 kg).

Trzy kolejne medale dla JCSW Keiko to efekt zdobycia miejsca na najniższym stopniu podium, które wywalczyli wspomniani wyżej złoci Marek Bochenek (light-contact seniorów do 69 kg) oraz Tomasz Dobrowolski (light-contact juniorów do 74 kg), a także Sylwester Reymann w kategorii kadetów do 57 kg (konkurencja point-fighting), który uzupełnił tym samym grono jastrzębskich medalistów.