Dzisiaj jest: wtorek, 21 maja 2024   Imieniny: Donat, Tymoteusz, Walenty

Wicemistrz Polski w szachach!

Bartłomiej Niedbała wywalczył szachowe wicemistrzostwo Polski Juniorów do lat szesnastu. Reprezentant UKS Pionier po ośmiu rundach rywalizacji w Szklarskiej Porębie sklasyfikowany był na drugiej pozycji z dorobkiem 6.0 pkt. Po decyzji premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącej zakazu zgromadzeń powyżej 50 osób zawody pod Szrenicą zostały przerwane, za sprawą czego za ostateczne rezultaty przyjęto wyniki po tejże ósmej rundzie.

Wraz z Bartłomiejem Niedbałą na podium kategorii wiekowej do lat szesnastu znaleźli się także Tymon Czernek (LKSz Czarna, 6.5 pkt.) i Kamil Dzida (Stilon Gorzów, 6.0 pkt.).

Obok Niedbały wysokie lokaty w Szklarskiej Porębie wywalczyło także dwoje innych "eksportowych" reprezentantów Pioniera, czyli Zuzanna Adamczyk (siódme miejsce wśród dziewcząt do lat szesnastu) oraz Tomasz Gałuszka (szóste miejsce wśród chłopców do lat osiemnastu). Ponadto w zawodach brali także udział Wiktoria Zniszczoł (24. miejsce, U18) i Mateusz Dziendziel (34. miejsce, U16).