Dzisiaj jest: piątek, 17 maja 2024   Imieniny: Brunon, Sławomir, Weronika

Wiemy, kto rządzi na OWN-ie

Triumfem Zbigniewa Dyrbusia w Jastrzębskiej Lidze Tenisowej zakończył się sezon tenisa ziemnego 2019. W miniony weekend pasjonaci tej dyscypliny spotkali się na kortach Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego, aby podsumować ostatnie półrocze zmagań.

Zbigniew Dyrbuś wygrał I ligę z kompletem zwycięstw w grupie "mistrzowskiej". W sumie mistrz stracił w siedmiu spotkaniach zaledwie trzy sety, a w najważniejszym pojedynku pokonał Waldemara Butanowicza 2:1 (5:7, 6:2, 6:3), który ostatecznie zajął drugie miejsce. Podium uzupełnił Andrzej Marek, a kolejne lokaty zajęli: Aleksander Klich, Adam Spyra, Dawid Wojciechowski, Krzysztof Fiołek i Robert Sierszulski. Pełne wyniki grupy mistrzowskiej [Facebook JLT >>>].

W grupie "słabszej" I ligi, w której walczono o lokaty od dziewiątej do szesnastej, najlepszy okazał się weteran jastrzębskich kortów Krzysztof Kużdrzał, który odniósł komplet siedmiu zwycięstw, tracąc tylko jednego seta. Pełne wyniki grupy "słabszej" [Facebook JLT >>>].

Z kolei w II lidze zwyciężył Jakub Holeksa przed Sebastianem Spyrką i Waldemarem Berą. Holeksa przegrał w sezonie tylko jeden mecz - z jednym z najmłodszych w całej imprezie Kevinem Kużdrzałem, który zakończył rywalizację na piątym miejscu. Pełne wyniki II ligi [Facebook JLT >>>].

Tym samym znamy już wszystkich mistrzów tenisowego sezonu 2019. Jastrzębską Ligę Tenisową oraz czerwcowe Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju wygrał Zbigniew Dyrbuś, natomiast wrześniowe Deblowe Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju - bracia Andrzej Marek i Adam Marek.

Źródło: JTT Jastrzębie-Zdrój