Dzisiaj jest: wtorek, 21 maja 2024   Imieniny: Donat, Tymoteusz, Walenty

Współpraca atutem harcerzy

W minioną sobotę w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się dwunasta edycja harcerskich Mistrzostw Pływackich Chorągwi Śląskiej. W zawodach udział wzięła ekipa jastrzębskich harcerzy z 24. WDH Andromeda i 12. DH Puszcza. Za jeden z najlepszych wyników naszych zawodników należy uznać piąte miejsce w sztafecie mężczyzn 4x50 m, gdzie jastrzębianie zanotowali łączny czas 3:46:00, ustępując jedynie ekipom z Wodzisławia, Czechowic, Mikołowa i Katowic.

Jastrzębscy harcerze wystąpili w zawodach w następującym zestawieniu: Natalia Duda, Anna Suder, Natalia Soszka, Emilia Sieczkowska, Agnieszka Stępkowska, Wiktor Stefański, Piotr Stachiewicz i Jakub Kiris. W klasyfikacji generalnej punktowej nasi reprezentanci zajęli dziewiątą lokatę. Wygrali gospodarze z dorobkiem 276 pkt.

- Poziom zawodów był niezwykle wysoki, a emocje sięgały zenitu. Trzystu zawodników, kilkanaście kategorii, ogromna konkurencja, zacięta rywalizacja i do tego wspaniała, przyjacielska atmosfera. Nasi udowodnili, że współpraca wychodzi harcerzom najlepiej - sztafeta zespołowa zajęła w klasyfikacji generalnej wysokie, piąte miejsce - nie ukrywają radości jastrzębscy harcerze.

Źródło: ofs.org.pl, nadesłane