Dzisiaj jest: wtorek, 30 kwietnia 2024   Imieniny: Katarzyna, Marian, Julia

Sportowiec Marca 2020

W nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę zakończyliśmy plebiscyt na Sportowca Marca. Tym razem zwycięstwo odnieśli reprezentanci Klubu Biegacza Fartlek, którzy ukończyli ekstremalny ultramaraton Górska Pętla 12:12. Ta "zabawa" polegała na wielokrotnym pokonaniu liczącej 16 km trasy między Brenną a Szczyrkiem. Aż czterokrotnie dokonali tego Piotr Spyrka (czas 8 godzin i 59 minut), Tomasz Nowicki (8:59) oraz Jacek Buryba (9:19).

W tej hardcorowej imprezie walczyli też ich klubowi koledzy: Wojciech Chruszcz (48 km; 6:49), Dariusz Serafin (48 km; 6:11) i Michał Brandys (80 km w zmaganiach duetów z B. Jakubowskim), których również widzimy na naszej okolicznościowej grafice. Gratulacje dla wszystkich! Nogi bolą od samego... przeglądania profilu i mapy trasy!

Dziękujemy wszystkim Czytelnikom za udział w kolejnej edycji naszej sondy. Niestety, wiele wskazuje na to, że w tym roku z oczywistych powodów Sportowca Kwietnia nie będzie... Obyśmy zatem spotkali się na sportowych arenach w maju.

WWW.SPORT.JASNET.PL

• 227 (23,8%)

Akademia Talentów JW - młodzicy (Siatkówka)

Drużyna trenowana przez Dawida Hołdę nie miała sobie równych w regionie, triumfując w rozgrywkach mistrzostw Śląska z kompletem 28 zwycięstw! Przez pół roku jastrzębianie wygrali wszystkie spotkania, tracąc w nich... jednego seta. Ukoronowaniem był pewny triumf w finałach w "Kurnik Arenie" w Szerokiej. Wielka szkoda, że ta ekipa nie miała szansy powalczyć wyżej.

• 8 (0,8%)

Ali Farid (Piłka nożna - GKS Jastrzębie)

Jeden z głównych aktorów piłkarskiego spektaklu przy Harcerskiej, w którym GieKSa pokonała Radomiaka Radom 3:2, choć jeszcze na kwadrans przed końcem przegrywała 0:2. Sygnał do odrabiania strat dał efektownym golem Marek Mróz (77. minuta), po czym "Fara" wyłożył piłkę na remis do Kamila Jadacha (80.), a następnie sam strzałem głową ustalił wynik zawodów (82.).

• 15 (1,6%)

Bartnik Sebastian (Lekkoatletyka - Street Spirit)

Nasz Sportowiec Roku 2019 rozpoczął kolejny sezon od podium w Tychach podczas rozgrywanego nad Jeziorem Paprocańskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" na dystansie 10 km. 44-letni jastrzębianin pokonał trasę w czasie 37 minut i 26 sekund, zdobywając brązowy medal w klasyfikacji generalnej. Na podium Bartnik stanął obok dwóch tyszan.

• 101 (10,6%)

JKH GKS Jastrzębie - seniorzy (Hokej)

Emocje związane z ćwierćfinałowym pojedynkiem z Cracovią były godne finału. To było siedem pasjonujących meczów z decydującym starciem na Jastorze, w którym mimo przygniatającej przewagi rywali w drugiej tercji podopieczni Roberta Kalabera zdołali wygrać 2:1. Dodatkową nagrodą za przełamanie 5-letniego impasu okazał się brąz, przyznany już po przerwanym sezonie.

• 11 (1,2%)

JKH GKS Jastrzębie - żaki starsze (Hokej)

Mistrzowie Śląska w roczniku 2006 i młodszych. Podopieczni M. Bernackiego wywalczyli tytuł i... nikt nie może go podważyć, bowiem zdążyli z sukcesem przed przerwaniem sezonu. W 20 meczach jastrzębianie zdobyli 53 pkt. (196:67), wyprzedzając o oczko MOSM Tychy, z którym wygrali trzy z pięciu spotkań. Co ciekawe, nasze żaki świętowały złoto na tyskim Stadionie Zimowym.

• 2 (0,2%)

Niedbała Bartłomiej (Szachy - UKS Pionier Jastrzębie)

Szachowy wicemistrz Polski Juniorów do lat szesnastu. Reprezentant UKS Pionier świetnie spisał się podczas turnieju w Szklarskiej Porębie, w którym po ośmiu rundach plasował się na drugim miejscu z dorobkiem 6,0 pkt., ustępując jedynie Tymonowi Czernkowki (LKSz Czarna). Wtedy też zawody przerwano, przyznając medale na podstawie bieżącej klasyfikacji.

• 7 (0,7%)

Paluch Dorota (Tenis stołowy - JKTS Jastrzębie)

Triumfatorka 7. edycji Grand Prix Polski Weteranów (50-59 lat), która odbyła się w Kwidzynie. Wieloletnia kapitan JKTS odniosła w tych zawodach komplet zwycięstw, maszerując do finału bez straty seta. Dopiero w meczu o złoto czoła jastrzębiance stawiła wrocławianka Elżbieta Kazberuk, którą Paluch pokonała 3:2 mimo porażek w dwóch pierwszych partiach.

• 176 (18,5%)

Sołtys Emilia (Kulturystyka)

Brązowa medalistka Debiutów Kulturystycznych Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego 2020, które odbyły się w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Nasza reprezentantka stanęła na najniższym stopniu podium rywalizacji bikini fitness kobiet +172 cm, ustępując jedynie Wiktorii Nnace (Koszalin) i Monice Rosickiej (Zielona Góra).

• 401 (42,1%)

Spyrka Piotr, Nowicki Tomasz i Buryba Jacek (Biegi górskie - Klub Biegacza Fartlek)

Potrójna nominacja dla reprezentantów Klubu Biegacza Fartlek, z których każdy pokonał dystans 64 km w ekstremalnym ultramaratonie Górska Pętla 12:12. Jastrzębianie czterokrotnie przebiegli liczącą 16 km pętlę pomiędzy Brenną a Szczyrkiem, notując rezultaty 8 godzin i 59 minut (Spyrka i Nowicki, 22-23. miejsce) oraz 9 godzin i 19 minut (Buryba, 28. miejsce).

• 5 (0,5%)

Tąta Jagoda (Judo - KJ Koka Jastrzębie)

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Trzebnicy. Jedna z liderek KJ Koka stanęła na podium w kategorii do 57 kg, w której najpierw dotarła do półfinału turnieju głównego (tu musiała uznać wyższość rybniczanki Zuzanny Łogoźnej), po czym w "finale" repasaży pokonała Paulinę Woźniak (Juvenia Wrocław). To kolejny medal Tąty w tym sezonie.